Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jauno mediķu skola
Pēdējās izmaiņas veiktas:
10.10.2014

Jau ceturto gadu darbu turpina Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes rīkotā Jauno mediķu skola (JMS). Vidusskolēnu interese par medicīnas studijām Latvijas Universitātē ir liela un patstāvīga, katru gadu JMS uzņem vairāk kā 100 dalībniekus, kuri aktīvi piedalās skolas organizētajās lekcijās, semināros un citos pasākumus. JMS absolventi piepulcējas Medicīnas fakultātes uzņemto reflektantu skaitam un kļūst par straujāk augošās Latvijas Universitātes fakultātes studentiem.   

JMS ir aizraujošs lekciju cikls Latvijas vidusskolu 11.–12.klašu skolēniem, kuri padziļināti interesējas par medicīnu. Mācības skolā ir bez maksas un tās norit vienu reizi mēnesī, katra mēneša pēdējā sestdienā.

Skolas ietvaros jaunieši apgūst ievadkursu cilvēka anatomijā un histoloģijā, kā arī uzzina par biežākajām orgānu-sistēmu patoloģijām, to izmeklēšanas metodēm un ārstēšanu. Šī tematiskā bloka ietvaros jaunieši viesojas arī Latvijas Universitātes Cilvēka patoloģijas muzejā.

Skolēni iepazīstas ar ķirurģiskām un onkoloģiskām saslimšanām un to ārstēšanu, uzzina par traumām un to ārstēšanas metodēm, gūst ieskatu dzemdniecībā un ginekoloģijā, kā arī iepazīstas ar jaunākajām aktualitātēm pediatrijā. Mācību kursā iekļauta gan farmakoloģijas lekcija, gan semināri par funkcionālās izmeklēšanas testiem un molekulārās bioloģijas metožu izmantošanu medicīnā. Paralēli specializētajiem kursiem skolēniem tiek piedāvāts ieskats medicīnas tiesībās un medicīnas vēsturē.

Jauno mediķu skolā lekcijas un seminārus vada pieredzes bagāti Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes mācībspēki un Latvijas medicīnas labākie praktiķi: Internās medicīnas katedras vadītājs prof. Valdis Pīrāgs un citi tās docētāji, Anatomijas un histoloģijas katedras vadītāja prof. Gundega Knipše, Patoloģijas katedras asoc. prof. Valentīna Gordjušina un doc. Gunta Strazda, kā arī Pediatrijas katedras asoc. prof. Silvija Remberga, Medicīnas fakultātes vadošie pētnieki – prof. Vija Zaiga Kluša un prof. Nikolajs Sjakste, kā arī asoc. prof. Ināra Ančupāne, asoc. prof. Igors Aksiks, Dr. Kaspars Peksis, Dr. Jevgēņijs Kalējs u.c. JMS vadītāja ir LU MF docente, medicīnas tiesību eksperte Dr. Solvita Olsena.

2014. gada rudenī JMS ir uzņemti 100 jauni dalībnieki, kuri studijas uzsāks 2015. gada janvārī. JMS interesanto programmu vidusskolēni apgūs viena gada laikā. Nodarbības būs dinamiskas un intensīvas, vienlaikus dodot iespēju pavasari veltīt vidusskolas noslēguma pārbaudījumiem. Skolas absolventi iegūs sertifikātu, kas dos iespēju, stājoties Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, saņemt 10 papildpunktus.      

Savukārt JMS dalībnieki, kas mācās pēc divgadīgās programmas, 2014. gada rudenī studijas turpinās un pabeigs 2015. gada maijā. 

11.klsases skolēnu pieteikumu pieņemšana dalībai JMS viena gada programmā, kuru uzsāksim 2016. gada janvārī, notiks no 2015. gada 1. septembra līdz 30. novembrim. Uzņemšanas rezultāti tiks paziņoti decembrī.

 

 

Sīkāku informāciju par JMS darbu un plānotajām aktivitātēm jums sniegs Antra Plane. Lūdzu, rakstiet: antra.plane@lu.lv

 

Pieteikties mācībām JMS var, aizpildot reģistrācijas anketu , un nosūtot to uz e-pastu: antra.plane@lu.lv.

Kontakttālrunis: +371 67505256